Kde krátkodobě pronajímat? Zkusit si to můžete i sami.

Září 2017

Pokud máme možnost, proč nevyužít svoji nemovitost k pasivnímu příjmu a nepronajmout ji třeba jen na jeden či dva dny. A v období svátků se nám koruna navíc určitě bude hodit, zvláště když ceny krátkodobých pronájmů v tomto období jsou mnohdy o více než 300% vyšší než mimo sezónu. Podívejme se na 3 oblíbené portály zprostředkovávající především krátkodobé pronájmy, které snadno můžete využít i vy.

WWW.AIRBNB.CZ

Skvělá stránka, přiznám se, že moje nejoblíbenější. Funguje celosvětově. Systém rezervace je uživatelsky přátelský, sdružuje lidi, které většinou také pronajímají svou nemovitost a k té Vaší se chovají jako k vlastní.

Můžete tu pronajmout třeba i jeden jediný pokoj v bytě, příbytek na stromě, přespání v garáži, na chatě, ve stanu na zahradě nebo na lodi.
V případě rezervace si Airbnb účtuje provizi 3% z celkem pronajatých dnů. Cena nájemného na váš účet přijde následující den po ubytování hosta.
Jde o velmi interaktivní portál, který ctí pravidla zodpovědného hostitelství. Systém vám navrhne konkurenceschopné ceny/noc podle lokace vaší nemovitosti a taky podle sezónnosti, motivuje hosty, aby zanechali hodnocení na hostitele, usnadňuje rychlou komunikaci. Zároveň i vy necháváte hodnocení na hosty a tím zvyšujete jejich důvěryhodnost vůči dalším hostitelům.

WWW.EXPATS.CZ

To je velmi užitečný webový portál zvláště pro cizince, kteří přjeli do Prahy žít na delší dobu. Najdou tady zajímavé články o životě v Čechách, kam si mohou zajít třeba na snídani, za kulturou, jak si najít práci, jak si vyřídit potřebnou dokumentaci pro pobyt v ČR. A najdete tu také inzerce na pronájem nebo prodej.
Díky tomuto portálu jsem klientovi pronajala zařízený byt 2+kk na Praze 7 za 38 000 Kč/měsíc na přelomu prosince a ledna. Tímto majitel proměnil svůj byt na živou investici a zpeněžil období, kdy bude na dovolené. Nájemníci zase akceptovali tuto cenu vzhledem k atraktivnosti období svátků. Spokojenost na obou stranách.

WWW.BOOKING.COM

Tento portál snad ani nemusím představovat. Jde o mezinárodní stránku zprostředkovávající ubytování všude ve světě.
Stačí se do Extranetu Bookingu zaregistrovat jako partner nabízející svojí nemovitost k pronájmu, popsat nemovitost, nahrát fotky a můžete pronajímat. Booking má rovněž velmi dobře propracovaný systém rezervace, kde si sami navolíte kritéria rezervace pronájmu Vaší nemovitosti, jak Vám vyhovuje.
Při realizaci pronájmu si Booking účtuje provizi 15% z celkově pronajatých dnů a i tuto provizi ve výsledku zaplatí nájemník. V systému Vám pak vystaví fakturu, kterou následně uhradíte.  Zákaznický servis funguje dobře a proaktivně Vám volá, zda jste se stránkou spokojeni, či zda potřebujete s něčím pomoci.

Existuje celá řada dalších portálů, nicméně tady jsem zdůraznila ty nejpoužívanější, se kterými mám osobní zkušenost nejen já, ale i mí klienti a přátelé.

A jestli přeci jen máte ještě pochybnosti, nebo otázky, stačí mi zavolat nebo napsat.

Věra

www.veravrankova.cz

773 133 399, jsem@veravrankova.cz

 

Kontaktujte mě +420 773 133 399