Znáte 5 výhod bytu v osobním vlastnictví?

Únor 2019

Osobní vlastnictví je v Česku zatím nejoblíbenější forma vlastnictví. Jedním z důvodů je volné nakládání se svým majetkem a přiznejme si i fakt, že touha vlastnit je v Česku velmi silná. Připomeňme si zásadní výhody bytu v osobním vlastnictví.

JSTE VLASTNÍKEM BYTU a SPOLUVLASTNÍKEM OBYTNÉHO DOMU

A jako vlastník můžete vykonávat svá vlastnická práva k bytu v plném rozsahu. Jako vlastník bytu jste zapsán v katastru nemovitostí.  A v katastru platí, že co je psáno, to je dáno. Vedle bytu Vám zpravidla náleží i spoluvlastnický podíl na společných částech budovy ( chodba, schody, sklep, garážové stání ) a na pozemku ( dvorek, zahrada). Tak jako např. u tohoto bytu na prodej.

 

BYT LZE PRONAJMOUT BEZ JAKÉHOKOLIV OMEZENÍ

Nepotřebujete žádný souhlas od ostatních vlastníků k tomu, abyste byt kdykoliv, jakkoliv a komukoliv pronajali. Máte volnou ruku.

 

BYT LZE ZATÍŹIT nejen HYPOTÉKOU

Jako vlastník nemovitosti mohu byt zatížit hypotékou, ale i  např. věcným břemenem dožití. Stává se, že rodiče chtějí byt darovat svým potomkům na základě darovací smlouvy, ale dají si na katastru podmínku doživotního užívání bytu.

 

HODNOTA BYTU V OV JE VYŠŠÍ OPROTI DRUŠTEVNÍMU VLASTNICTVÍ

Dobrá zpráva především pro prodávající. Byty v osobním vlastnictví jsou až o 10% dražší než byty v družstevním vlastnictví. Už jen proto, že na byty v družstevním vlastnictví je obtížné získat hypotéku ( pokud tedy byt nejde do 2 let do osobního vlastnictví) a musíte ručit jinou nemovitostí.

 

MOHU NA BYT ZÍSKAT HYPOTÉKU

Obrovské plus zvláště v době růstu cen nemovitostí. A navíc. I když si kupujete byt na hypotéku pro účely bydlení, z dlouhodobého hlediska neproděláte.

 

Mějte krásný den. A ozvěte se,  pokud byste něco potřebovali..

 První krůček je na Vás, s tím ostatním Vám pomohu.

                                                 Věra  (773 133 399, jsem@veravrankova.cz)

Kontaktujte mě +420 773 133 399