Bacha na přístupové cesty do činžovních domů

Duben 2019

Nevyřešené přístupové cesty se nemusí týkat jen rodinných domků. Před nedávnem jsem prodávala krásný mezonetový byt v pražském Břevnově, kde nebyla právně vyřešena přístupová cesta do činžovního domu a tedy i do bytu.

O zapeklitosti přístupových cest a jeho vyřešení jsem psala v minulých článcích na svém blogu.

V tomto případě mne klient ( prodávající) kontaktoval kvůli prodeji krásného bytu, který se mu nedařil přes realitní kancelář více než půl roku prodat. Ty důvody byly zcela jasné:

  • absolutně ubohá prezentace tak krásné a luxusní nemovitosti
  • ubohá propagace nemovitosti – pouze sreality a to stylem „frknu to na „eska“ a budu čekat a sedět na zadku, on se třeba někdo chytne
  • nedostatečné informace o nemovitosti pro kupce
  • právní vada nemovitosti

Stále nechápu, jak může makléř prodávat něco, o čem nemá ani potuchy. Protože kdyby měl, tak by věděl, že na nemovitosti je něco v nepořádku. A je to i jeho práce, aby to do pořádku dal. A přitom stačilo tak málo.

Zavolala jsem letitému právníkovi majitele bytu a dohodla jsem se s ním na postupu. Činžovní dům měl totiž ještě před vchodem předzahrádku, která patřila pouze jednomu majiteli bytu v činžovním domě se 6 byty. Správně ale tato předzahrádka měla patřit formou spoluvlastnického podílu všem majitelům bytů v tomto činžovním domě.

A řešení ?Majitel předzahrádky podepsal převodní smlouvu na SVJ ( Společenství vlastníků jednotek ), která se podala na katastrální úřad. Nový majitel bytu se pak stal automaticky i majitelem spoluvlastnického podílu na předzahrádku, přes kterou se mohl dostat do domu a do svého bytu.

V průběhu nabídky nemovitosti jsem každého potencionálního kupce o situaci a předložila návrh, jak se tato situace řeší. Tím jsem si získala důvěru kupce, který pak už v klidu a bez obav mohl podepsat kupní smlouvu.

Mějte krásný den. A ozvěte se,  pokud byste něco potřebovali..

První krůček je na Vás, s tím ostatním Vám pomohu. 

                                                  Věra 

(773 133 399, jsem@veravrankova.cz)

Kontaktujte mě +420 773 133 399